Cynkowanie ogniowe

Cynkowanie zanurzeniowe, zwane potocznie cynkowaniem ogniowym, jest jedną z najlepszych metod zabezpieczania konstrukcji stalowych przed korozją. Odkryta w XVIII wieku, a wprowadzona do praktyki przemysłowej prawie 170 lat temu metoda, do dnia dzisiejszego osiągnęła wysoki stopień zaawansowania merytorycznego i technologicznego.

Istota procesu polega na odpowiednim przygotowaniu fizykochemicznym powierzchni stali (odtłuszczanie, trawienie, topnikowanie, suszenie) i zanurzeniu elementów w roztopionym stopie cynku w temperaturze 450°C – 460°C. W wyniku procesu dyfuzji stali z cynkiem powstają warstwy stopowe zawierające różny stosunek obydwu składników, przy czym zewnętrzna warstwa powłoki posiada skład kąpieli cynkowniczej używanej w procesie. Otrzymana powłoka, po ostudzeniu w wodzie cechuje się wysoką odpornością mechaniczną i estetyką wyglądu.

Prawidłowo wykonana powłoka cynkowa, w zależności od agresywności środowiska, w którym jest eksploatowana, wytrzymuje od 10 do 100 lat. Cynkowanie ogniowe to rozwiązanie, które w obecnej dobie zabezpieczeń antykorozyjnych spełnia wymogi trwałości, estetyki i ekologii.


Weldon

Weldon Sp. z o.o.
Usługi cynkowania ogniowego
KONTAKT

tel. 14 670-48-15
e-mail: ocynkownia@weldon.pl

LOKALIZACJA

39-200 Dębica
ul. Metalowców 25 Podkarpacie