Historia ocynkowni w Dębicy

Ocynkownia Ogniowa w Dębicy została wybudowana przez Wytwórnię Urządzeń Chłodniczych i uruchomiona w maju 1975 r. W roku 2000 została wydzielona z WUCH-PZL Dębica S.A. i funkcjonowała jako „Ocynkownia PZL Dębica Sp. z o.o.”. W 2004 r. spółkę przejął Mostostal Siedlce, który po połączeniu z Polimex-Cekop Warszawa pod nową nazwą POLIMEX-MOSTOSTAL S.A. stworzył jedną z największych spółek akcyjnych w kraju notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Ocynkownia Dębica w czasie w którym należała do Polimexu Mostostal została poddana gruntownemu remontowi. Dobudowano dwie nowe hale, teren zakładu został poddany rewitalizacji poprzez ogrodzenie i utwardzenie go wokół zakładu, dobudowania nowego parkingu oraz wjazdu. Wymiana oraz modernizacja linii technologicznej pozwoliła na poważne zwiększenie mocy produkcyjnej. W sierpniu 2013 roku samodzielny Zakład Zabezpieczeń antykorozyjnych w Dębicy został kupiony od borykającego się z kłopotami finansowymi Polimexu Mostostal przez Weldon Sp. z o.o. z Brzezówki.

Obecnie Ocynkownia w Dębicy prowadzi proces cynkowania ogniowego na linii o wymiarach: 7m x 1,5m x 2,8m (wymiar roboczy cynkowanych elementów 6,9m x 1,4m x 2,4m ). Wykonuje powłoki antykorozyjne wysokiej jakości, które zapewnia stosowanie odpowiednich materiałów oraz proces technologiczny opracowany na podstawie wieloletnich doświadczeń, zgodny z norma PN-EN ISO 1461.


Weldon

Weldon Sp. z o.o.
Usługi cynkowania ogniowego
KONTAKT

tel. 14 670-48-15
e-mail: ocynkownia@weldon.pl

LOKALIZACJA

39-200 Dębica
ul. Metalowców 25 Podkarpacie